Jak działa Honeypot?

Honeypot to wabik na cyberprzestępce, który trafił do naszej sieci, a dostać się do sieci wewnętrznej może na wiele sposobów:

Przy celowym ataku wymierzonym w organizację najprostszą drogą jest atak socjotechniczny, bo człowiek jest tutaj zawsze najsłabszym ogniwem. Ciężko jest jednakowo wszystkim i odpowiednio wysoko podnieść świadomość zagrożeń, ostrożnego zachowania, obowiązku ochrony informacji oraz znajomości istniejących w organizacji procesów związanymi z incydentem bezpieczeństwa. 

Mówiąc o Honeypot w infrastrukturze sieciowej w organizacji, tworzy się fałszywe zasoby, które wydają się cenne z punktu widzenia atakującego. Atakujący przeszukując sieć jest kierowany na te zasoby poprzez szereg przynęt. Cechy, które powinien posiadać dobry Honeypot:

Incydenty bezpieczeństwa powinny być obsługiwane całodobowo poprzez dedykowany temu zespół. Rozwiązania, które aktywnie chronią przed atakującymi generują zdarzenia w trybie ciągłym – często nieistotne dla specyfiki organizacji – a jeszcze częściej fałszywe. Zalety jakie niesie ze sobą uruchomienie rozwiązania typu Honeypot w firmie:

A dodatkowo wybierając rozwiązanie Honeypot od TrapTech zyskujesz:

Tworząc analizę w odniesieniu do korzyści zważmy na to co wydarzy się w momencie gdy padniemy atakiem cyberataku i obecności hakera w naszej sieci bez naszej wiedzy:

Podsumowując, wdrażając Honeypot w swojej organizacji obniżysz negatywne skutki cyberataku. Atakujący przedostając się do wnętrza organizacji zaczyna działania od przeprowadzenia rekonesansu. Zastawione pułapki muszą posiadać szereg kolejnych intencyjnych błędów bezpieczeństwa co dodatkowo zatrzyma atakującego. A Ty jako administrator zyskasz cenny czas na obronę.

Kontakt

Chcesz dowiedzieć się wiecej lub zapytać o bezpłatną wycenę? Zapraszamy do kontaktu!