Ponieważ cyberprzestępcy stają się coraz bardziej wyrafinowani i nieustępliwi w swoich wysiłkach zmierzających do naruszenia sieci i kradzieży poufnych danych, firmy i organizacje muszą znaleźć nowe sposoby na wyprzedzenie gry i ochronę przed szkodami. Jedną z technik, która zyskała popularność w ostatnich latach, jest stosowanie przynęt, które są zasadniczo fałszywymi danymi uwierzytelniającymi, linkami lub innymi poufnymi dokumentami, które są zaprojektowane w celu zwabienia cyberprzestępców i zebrania informacji o ich taktyce i technikach.

Czym więc dokładnie są przynęty i jak działają? Stosowanie przynęt może być potężnym narzędziem w walce z cyberprzestępczością, ponieważ pozwala organizacjom proaktywnie wyprzedzić o krok taktykę w fazie rozpoznania ataku. Na przykład, przynętą może być plik konfiguracyjny z danymi uwierzytelniającymi, który wydaje się zawierać wrażliwe dane, ale w rzeczywistości jest zaprogramowany tak, aby wskazać atakującemu honeypot.

W TrapTech tworzymy unikalne przynęty dla każdej zarządzanej stacji roboczej i serwera. W przypadku wykorzystania odkrytych danych z przynęty informujemy, które urządzenie zostało skompromitowane przez napastnika.

Scroll Top