Materiały do pobrania dla mediów:

Honeypot vs Red Teaming Toolkit

Porozmawiamy o honeypotach i przynętach, które do honeypotów atakującego prowadzą. W trakcie prezentacji skompromitujemy stację roboczę i skorzystamy z popularnych narzędzi red teamowych by odegrać rolę cyberprzestępcy. Przedstawie na przykładach zastosowanie technologii Deception (…)

Piotr Madej: Stworzyliśmy cyfrowe pole minowe, chroniące przed hakerami (podcast)

Samo honeypot odnosi się do tego, że próbujemy odciągnąć atakującego, pokazując mu fałszywe systemy i tropy, które dla niego na pierwszy rzut oka wydają się intratne. W momencie, w którym atakujący się do nas podłączy, to my jesteśmy w stanie wystosować alert, a co ważne – odciągamy go od systemów produkcyjnych (…)

Czarny wywiad 006

Gościem był Piotr Madej. Rozmawialiśmy między innymi na temat certyfikatów OSCP i OSCE, fałszywych zasobach oraz o wskazówkach nie tylko dla początkujących, ale także dla ekspertów z zakresu cyberbezpieczeństwa. (…)

Polski sektor cyberbezpieczeństwa – poznaj start-upy, które poprawiają bezpieczeństwo w sieci

Postępująca cyfryzacja pracy, przemysłu, nauki czy zdrowia, oprócz wielu udogodnień, niesie za sobą także zagrożenia w postaci podatności na cyberataki. Konsekwencją tego są zwiększone wydatki na cyberbezpieczeństwo – inwestycje w ten sektor w 2021 roku sięgnęły kwoty 25 mld dolarów – jak również rozwój start-upów cybersecurity (…)

Które startupy pomogą Ci zwiększyć bezpieczeństwo w Twojej firmie?

Przedsiębiorstwa są narażone na taki hakerskie, wyciecki danych z dokumetnacji, a nawet fizyczne uszkodzenia sprzętu. Na polskim rynku funkcjonują jednak liczne startupy, które adresują problemy bezpieczeństwa (…)

Honeypot – trochę zapomniany sposób na intruza

Muszę się Wam przyznać, że jeszcze do niedawna moje pojęcie na temat narzędzi typu honeypot było dosyć słabe. Ograniczało się ono do ogólnej znajomości definicji honeypota jako pewnego rodzaju pułapki na internetowego intruza. Atakujący ma się zainteresować honeypotem niczym Kubuś Puchatek garnkiem miodu (…)

Cyfrowe mury obronne. Najlepsze startupy cybersecurity

Rozwój cyberbezpieczeństwa to obecnie jeden z najważniejszych trendów technologicznych. Jeśli firmy nie zadbają o ten aspekt, stracą rynkową przewagę. Innowacyjne rozwiązania cybersecurity oferuje coraz więcej startupów. A fundusze coraz chętniej w nie inwestują (…)

Cyberbezpieczeństwo w cieniu wojny – które start-upy pomogą małym firmom spać spokojnie?

Polska w związku z wojną w Ukrainie objęta jest trzecim z czterech stopni alarmowych dotyczących cyberbezpieczeństwa – Charlie CRP. To informacja dotycząca przede wszystkim podmiotów publicznych – które muszą być w takiej sytuacji przygotowane na ryzyko zdarzenia o charakterze cyberterrorystycznym (…)

Start-upy, które zapewnią twojej firmie bezpieczeństwo online

W „Strefie start‑upów” prezentujemy innowacyjne polskie firmy rozwiązujące problemy współczesnego świata – w tym wyzwania, z którymi mierzy się szeroko rozumiany biznes – za pomocą kreatywności i technologii (…)

TrapTech tworzy „cyfrowe pola minowe”. Startup zbuduje społeczność fachowców od cyberbezpieczeństwa

Luka kompetencyjna w organizacjach wpływa na błędną identyfikację zagrożeń, ich priorytetów, a nawet zastosowanych środków zaradczych. Przekładać się to będzie na inwestycje, które nie będą optymalnie niwelować ryzyka jakie niesie cyberatak (…)

Mówią o nas

Scroll Top